Dzień Dziadka
Zdjęcie: Pixabay Licence

Dzień Dziadka zawsze obchodzony jest 22 stycznia, po Dniu Babci. W tym dniu pamiętamy o dziadkach składając im życzenia i wręczając upominki. W przedszkolach i szkołach organizowane są przedstawienia i spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mimo tego miłego święta, dzień 22 stycznia nie jest wolny od pracy.

Dzień Dziadka wypada 22 stycznia i jest szczególną okazją, by doświadczać rodzinnego ciepła. Babcie i dziadkowie to najcenniejszy skarb w życiu rodziny. W Polsce przyjęło się, że 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, z kolei dzień później świętujemy Dzień Dziadka. Dziadek i babcia dla swoich wnuków są osobami wyjątkowymi, cierpliwymi i wyrozumiałymi. Nie ma to jak babcia i dziadek, którzy zawsze są przy nas w potrzebie, przytula i wesprą.

W Dzień Dziadka wnuki składają życzenia swoim dziadkom, wręczają laurki i własnoręcznie zrobione podarunki. W przedszkolach, szkołach i świetlicach organizowane są spotkania, pokazy artystyczne dzieci i poczęstunek.

Święto Dziadka do Polski zostało przeniesione najprawdopodobniej z Ameryki (obchodzone w pierwszy poniedziałek września obchodzony jest Narodowy Dzień Dziadków) w latach osiemdziesiątych XX wieku i szybko zyskało na popularności. W Wielkiej Brytanii święto dziadków obchodzone jest w pierwszą niedzielę października, a we Francji w pierwszą niedzielę marca. Z kolei w Rosji rodzinne święto – Dzień babci i dziadka pojawiło się jesienią 2009 roku.

W tym dniu życzymy dziadkom zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: