Dzień Chłopaka
Zdjęcie: Pixabay Licence

Dzień Chłopaka obchodzimy corocznie 30 września. Na popularności zyskuje również Dzień Mężczyzny, który w kalendarzu jest 10 marca lub 4 kwietnia. Dzień Chłopaka jest świętem zwyczajowym i uważa się je za młodzieżową wersję Dnia Mężczyzny.

Każdy doskonale wie kiedy przypada Dzień Kobiet, ale świętują nie tylko Panie. Kiedy jest Dzień Chłopaka? Otóż Dzień Chłopaka obchodzimy corocznie 30 września. Na popularności zyskuje również Dzień Mężczyzny, który w kalendarzu jest 10 marca lub 4 kwietnia. Dzień Chłopaka jest świętem zwyczajowym i uważa się je za młodzieżową wersję Dnia Mężczyzny.

Dzień Chłopaka 2020 obchodzony jest 30 września i jest to zdecydowanie bardziej popularne święto niż Dzień Mężczyzny. Przyjęło się, że święto to jest odpowiednikiem Dnia Kobiet. W ten dzień kobiety w sposób szczególny dbają o panów, składają im życzenia i wręczają upominki. Przyjmuje się też, że Dzień Chłopaka to święto obchodzone przez nastolatków w Polsce, natomiast Dzień Mężczyzny obchodzony jest przez bardziej zaawansowanych wiekiem panów.

Dzień Chłopaka najbardziej popularny jest wśród młodzieży szkolnej. Dziewczyny składają życzenia swoim kolegom z klasy oraz chłopakom-sympatiom. Często organizowane są też spotkania, zabawy lub zawody sportowe.

Okazuje się, że Dzień Chłopaka obchodzony jest nie tylko w Polsce. W różnych krajach obchodzony jest jednak w rożnych terminach. I tak przykładowo na Ukrainie i Białorusi świętowany jest 23 lutego, w Norwegii 7 października, w Kandzie 25 listopada, w Brazylii 15 lipca, 5 kwietnia – Wielka Brytania, Irlandia, 19 listopada – Indie, Meksyk, a 5 maja w Japonii. To właśnie w Japonii Dzień Chłopaka ma najdłuższe korzenie, od początku VI wieku n.e. Po II wojnie światowej (w 1948 roku) święto chłopców to zostało tam przemianowane na Dzień Dziecka.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: